Jdi na obsah Jdi na menu
 


Benátky 2009

22. 11. 2009

 VERONA - VICENZA – VENEZIA 2009 – závody, na které se nezapomíná (ITÁLIE)

Ve dnech 13. – 14. listopadu 2009 se skupina orientačních bežců z oddílů Stadion Nový Bor a OK RECo sport vypravila na mezinárodní závody v Itálii. V rámci dvoudenních závodů tzv. Adriatic meetingu běžci absolvovali dva městské sprinty, a to v historické části Verony a Vicenzy. Ve Veroně se jednalo dokonce o noční závod a start a cíl se nacházel těsně vedle starověkého amfiteátru. Závodů se zůčastnili běžci jak z ČR (kolem 150), tak i ze Švédska, Finska, Norska, Švýcarska, Španělska, Maďarska a domácí Itálie. V celkových výsledcích Adriatic meetingu se neztratili ani severočeši – druhá místa vybojovali Matyáš Ludvík (H12), Vojtěch Ludvík (H18), Ivan Vydra (H35), v kategorii D35 skončila Ivana Abelová třetí a v D21 čtvrtá Petra Bernášková.
Kromě závodů si výprava pochopitelně prohlédla krásné památky, a to včetně známého divadla Teatro Olimpico architekta Andrea Palladia z 16. století (Vicenza) či amfiteátr z roku 30 a řadu dalších historických staveb ve Veroně.
Vyvrcholením určitě byla i účast ve světoznámém městském orientačním závodě v Benátkách 15. listopadu. Letos se konal již 30. ročník tohoto orienťáku a celkem se jej zúčastnilo na 3605 závodníků z 398 klubů z celého světa. Na start se závodníci dokonce přepravovali lodí. Ve spleti úzkých uliček a kanálů s několika desítkami mostů se běhá za plného turistického provozu, takže se jedná pro běžce i pro turisty o nenahraditelnou atmosféru. Elitní kategorie měli trať dlouho přes deset kilometrů ale v uličkách závodníci naběhali nejméně kilometrů třináct. Všichni účastníci z Čech (kolem 220 lidí) běželi za stejný klub, a to Haná orienteering a již poněkolikáté zvítězili v soutěži družstev. Několik našich běžců dokonce dosáhlo na stupně vítězů – v kategorii D20 zvítězila Lenka Poklopová, v D40 vyhrála Jana Kožinová, Iva Abelová ze Stadionu Nový Bor obsadila skvělé 10. místo. V ženské elitě si odvezla stříbrnou medaili Šárka Svobodná, stříbro získal i liberecký Oldřich Přinda v kategorii H55.
Další umístění: Matyáš Ludvík 16. (H12), Vojta Ludvík 24. (H16), Ivan Vydra 31. (H40), Petr Ludvík 24. (H55). Ve většině kategorii bylo kolem stovky závodníků. V každém případě, kdo nezažil atmosféru tohoto závodu, nedovede si představit o jaký se jedná „masakr“.
Ivan Vydra, OK RECo sport                    

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Benátky 2009